zęściej zasiedzenie następuje w złej wierze - w takiej sytuacji niezbędny jest upływ lat trzydziestu. Każdy prawnik jednak wie, że do tego okresu można pod pewnymi warunkami włączyć czas posiadania poprzedniego użytkownika. Dlatego każda osoba, która chce nabyć nieruchomość w opisany powyżej sposób, powinna skorzystać z pomocy profesjonalisty. Adwokat, szczególnie ten, który dobrze zna się na prawie rzeczowym, będzie w stanie opracować wniosek wraz z wszystkimi wymaganymi przez prawo dowodami. Wszelkie niejasności, które pojawia się w trakcie postępowania, zostaną błyskawicznie rozwiane, bowiem doświadczenie zawodowe profesjonalnych pełnomocników pozwala im na stosunkowo szybkie załatwienie sprawy. Kancelaria prawna zajmująca się sprawami o zasiedzenie na ogół ustala swoje honorarium stosunkowo, to znaczy proporcjonalnie do wartości nabywanej nieruchomości. Wskazać należy, iż wysokość świadczenia należnego pełnomocnikowi może być swobodnie kształtowana przez strony, co sprzyja bezpieczeństwu obrotu prawnego.
Kancelaria prawna może ponadto ściągnąć długi
Opóźnienia w płatności faktur stanowią zmorę przedsiębiorców. Niestety, należności od odbiorców szybko się przedawniają, dlatego niezbędne jest podjęcie kroków w celu ich dochodzenia. W tym przypadku konieczne jest podjęcie jakiejkolwiek czynności przed sądem. Przerywają one bieg przedawnienia, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat możliwe będzie dochodzenie długu. Skuteczny prawnik może w tym celu skierować sprawę na mediację. Wszczęcie takiego postępowania nie może jednak nastąpić z urzędu, dlatego dokonanie określonych czynności jest nieodzowne. Na szczęście jednak prawnicy doskonale wiedzą co trzeba zrobić, dlatego powierzenie sprawy profesjonalistom wydaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Kancelaria prawna może ponadto ściągnąć długi, które zostały stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądowym. W takim wypadku sprawa jest wszczynana u właściwego miejscowo komornika. Wszelkie koszty zastępstwa, które pobiera adwokat, naliczane są do sumy dłużnej. Dzięki temu osoba, która korzysta z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w przypadku, gdy jego honorarium wykracza poza zakres sumy ustalonej przez komornika, niezbędne będzie skorygowanie wniosku.
Adwokat w sprawach o służebności
Nieruchomości gruntowe w Polsce są obciążone licznymi służebnościami na rzecz różnych podmiotów. Tytułem przykładu, powszechnie występują rury gazowe. Ograniczają one możliwość korzystania z nieruchomości, bowiem niezbędne jest wprowadzenie strefy ochronnej. Polega ona na wyłączeniu pewnych działań w ramach tej strefy, na przykład nie można sadzić drzew bądź dokonywać prac ziemnych na określonych wysokościach. Kancelaria prawna zajmująca się służebnościami może dochodzić od właściciela zakładu bądź jednostki organizacyjnej gminy stosownego honorarium z tytułu ograniczenia pełnego prawa własności. W takiej sytuacji adwokat w pierwszej kolejności podejmuje rokowania z zainteresowanym organem. W sytuacji, gdy okażą się one nieskuteczne, sprawa może zostać skierowana do sądu. Wtedy właściwy sędzia rozstrzygnie, jakie honorarium powinno przypadać właścicielowi nieruchomości. Jednak wtedy, gdy uda się stronom dojść do porozumienia, możliwe jest zawarcie ugody. W takiej sytuacji prawnik sporządza stosowny dokument, który jest podpisywany przez obydwie strony. Po zatwierdzeniu ugody przez sędziego ma ona moc wyroku sądowego i wiąże strony w ustalonym zakresie. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, bowiem możliwe jest uzyskanie dodatkowych środków dla domowego budżetu.